AGÁTA ze Sionského kopce

Narodila se 9. 6. 2007 ve 21:30 a vážila pouze 500 gramů, vešla se akorát tak do dvou dlaní.

Matka: BESI Pe-Tanvan

Otec: BAX Wimpego

Agátce se na svět asi vůbec nechtělo, termín porodu byl stanoven na 7. 6. 2007. U Besi se neprojevil žádný příznak blížícího se porodu. Z důvodu obav o Besi jsme 9. 6. 2007 dopoledne navštívili veterinární kliniku, kde jsme stav Besi konzultovali. Po poradě s veterinářem, kontrolním ultrazvuku a rentgenu bylo rozhodnuto, že Besi s porodem raději trochu pomůžeme. Bohužel ani po opakovaná aplikaci kapaček se u Besi nic nezměnilo a tak v 20,00 bylo rozhodnuto, že se Besi podrobí císařskému řezu. Ve 23,00 jsme se dozvěděli, že naše rozhodnutí bylo správné, protože byl ohrožen i život Besi. Podařilo se zachránit pouze jedno štěňátko-fenečku. Hned po převzetí Besi a štěňátka z veterinární kliniky jsme se rozhodli, že si štěňátko, která jsme hned pojmenovali Agátka, necháme.

První dny jsme opravdu prožívali s obavami jak o Besi tak i o Agátku. Besi se zotavovala velmi pomalu, ale Agátka se čile hlásila k životu. Každý den k naší radosti vždy něco přibrala a tak opravdu po týdnu života se její váha více než zdvojnásobila – vážila 1240 gramů. Každý den s Agátkou přináší něco nového, dělá pokroky. V 11 dnech začíná vidět a pomalu se staví na nožičky. Moc jí to zatím nejde, ty zadní ji nechtějí poslouchat, ale i plazit se dá. Maminku najde vždy.

Stále rostu, maminka se o mě dobře stará budu mít 6 týdnů – vážím už 6.70 kg, běhám a už jsem okusila i něco jiného než maminčino mlíčko, ale zatím jen tak trošku. Jak je vidět, prospívá mi to.

 

 

Tak už jsem oslavila 1. rok svého života. Jsem velká slečna!

Bohužel máme špatnou zprávu. Dne 24. 1. 2009 v 18:00 ve svých 19 měsících Agátka náhle uhynula. Byla to naše krásná a milá svéhlavička, nezapomeneme na ni.